DJI Ronin

Video alanında önemli çalışmalar yapıyoruz. Stüdyomuzda kurduğumuz yeşil ekran teknolojisiyle firmaların ve markaların tanıtım videolarını, eğitim programlarını çekiyoruz ve post prodüksiyonlarını yapıyoruz. Tabi ki video çekimleri her zaman stüdyomuzda olmuyor.

Firmaların veya markaların iş alanı doğrultusunda her mekanda video hizmeti sunabiliyoruz.  Bu talepten yola çıkarak video alanındaki çalışmalarımızın tam anlamıyla profesyonel ve çok daha özel  olması için ciddi bir adım attık.

Piyetra'nın yeni ekip arkadaşına merhaba deyin;

DJI RONİN

DJI Ronin Profesyonel görüntü çekimleri için tasarlanmıştır. Yüksek hassasiyet ve kalitede üretilen gövde üzerinde yer alan süper hızlı fırçasız motorlar, 3 ayrı eksende stabilizasyon sağlar. Taşıma kolaylığı sağlayan dizayn, %0.02 derecelik hassasiyet oranı, görüntü açılarının manipülasyonunda hassas kontrol olanağı tanır. Dünya klasmanında video stabilizasyonu, prodüksiyon verilerine uygun hızda çıkış alabileceğiniz profesyonel bir sistemdir.

VAKİT KAZANDIRIR

Kameranız ayarlandığında, Ronin 5 dakika içinde çekime hazırdır. Sette vakit kazandırır ve verimliliği arttırır.  Kameranın dengeli şekilde montajlanmasının ardından, Ronin ATS özelliği sayesinde otomatik olarak balans konfigürasyonu yaparak kameranızın ağırlık merkezine göre her ekseni bağımsız olarak dengeler ve kaydeder.

OTOMATİK KONFİGÜRASYON

Dahili Balanslanabilme özelliği ile herhangi bir alet ya da aparata ihtiyaç duymadan denge ayarlarını yapabilir, farklı kameralara göre farklı setup konfigürasyonlarını oluşturabilirsiniz.  DJI Ronin yalnızca bir kameraya özel dizayn değildir. Micro 3-1/4 boyutundan Red Epic kamera boyutlarına kadarki sistemleri taşıyabilir.

3 FARKLI ÇALIŞMA MODU

3 farklı çalışma modu sayesinde Ronin rahatlıkla değişen kullanım modları arasında geçiş yapabilir, üstelik yazılımda yada kumanda da herhangi bir ayar değişikliği yapılmaksızın, Smoothtrack modu her üç modda da değişmeden kalacaktır.  Smoothtrack kontrol ile sert uygulanan tilt, pan hareketleri görüntüye çok daha stabil ve düzgün şekilde iletilir.

İKİNCİ OPERATÖR KONTROLÜ

İkinci operatör kumandası ile kontrol edilebilen Pan, Tilt, Roll eksenleri DJI Ronin'in bir başka profesyonel özelliğidir. Smoothtrack hızı ve operasyon modları kumanda üzerindeki 2 ayrı toggle switch ile kontrol edilebilmektedir.

DJI Ronin
DJI Ronin
10 Mar, 2015